Заев, Османи и Бектеши пристигнаа во Букурешт за да ги поддржат македонските фудбалери

 

Заев, Османи и Бектеши пристигнаа во Букурешт за да ги поддржат македонските фудбалери

Премиерот Зоран Заев заедно со министрите за надворешни работи и за економија Бујар Османи и Крешник Бектеши пристигна во Букурешт.

-Доаѓаме за да ги поддржиме македонските репрезентативци. Заедно сме посилни, само сплотени можеме да успееме. Напред момци, цела држава навива за вас, напиша Заев на Фејсбук.

Back to top button
Close