Зеленски не знае за руски мировен предлог, Кремљ тврди дека испратиле таков документ на 15 април

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека не знае дека постои документ ниту видел документ во врска со мировни преговори што Кремљ вели дека го испратиле во Украина.

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков  изјави дека на 15 парил до украинските власти бил испратен нарт мировен договор, но дека се уште не добиле одговор.
– Топката е во нивно поле, Русија сега чека на одговор, изјави Песков. зш/

Back to top button
Close