Земјотрес од 4 степени ја погоди Србија  

На 17 километри од Крушевац, 48 километри од Ниш вечерва во 21 часот и 40 минути е почуствуван силен земјотрес.

Според ЕМСЦ земјотресот бил со јачина од 4 степени

 

 

Back to top button
Close