11-годишно девојче силувано од пет мажи во Приштина

Малолетничката што била силувана од страна на дури пет мажи во Приштина е 11-годишно девојче, изјавија извори од Основното обвинителство во Приштина, пренесува „Коха“.

Случајот се случил во саботата вечерта, а според информациите, во периодот од 17:30 до 00:30 часот било силувано 11-годишно девојче.

По пријавувањето на силувањето во полиција, жртвата била пренесена во безбедна куќа.

Полицијата претходно денеска соопшти дека за овој случај се уапсени двајца осомничени, од кои еден малолетник.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close