20 медицински лица и пациенти заразени со ковид-19 на Клиниката за нефрологија

На Клиниката за нефрологија според информации во моментот има повеќе од 20 заразени лекари и медицински персонал како и пациенти кои одат на дијализа, објави ТВ Сител.

Веста е потврдена и од директорката на клиниката која вели дека точната бројка на заразени ќе се знае по добивањето на резултатите од анализите.

Клиниката за нефрологија веќе неколку месеци е ковид-центар.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close