Нови 62 заразени со Ковид 19, две лица починаа

Во изминатото деноноќие регистрирани се 62 новозаразени со Ковид 19, што е значителен пораст во однос на вчера, кога беа евидентирани 35 нови случаи, пренесе Фокус.

Според порталот 24 од нив се од Скопје, 14 од Штип, 12 од Тетово итн.

Инаку, две лица од Струга и Гостивар починаа.

Back to top button
Close