Бајден им порача на заложниците: „Издржете, доаѓаме“

Американскиот претседател Џо Бајден им испрати порака на надеж на заложниците на Хамас киднапирани во Израел за време на нападите на 7 октомври.

На новинарско праќање, по обраќање за климатски промени, за заложниците кои се киднапирани повеќе од пет недели, Бајден рече дека „разговарал со луѓето вклучени секој ден“.

– Верувам дека тоа ќе се случи, но не сакам да навлегувам во детали, рече тој.

За семејствата на повеќе од 200 заложници, Бајден рече дека ја има оваа порака: „Издржете, доаѓаме“.

Back to top button
Close