Дипломат од Киргистан претепан во Москва

 Во центарот на Москва непознат маж го претепал вицеконзулот на амбасадата на Киргистан, Тигран Кондахјан.

Дипломатот изјавил дека имал конфликт со непознат млад маж во близина на една метро станица, а потоа тоа прераснало во расправија и тој добил удар во главата.

Вицеконзулот по инцидентот поднел пријава во полиција и започната е потрага по напаѓачот.

Кондахјан работи во киргистанската амбасада во Москва од 2016 година

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close