Доњецк го постигна цензусот: 55% излезеност на референдумот заклучно со денешниот ден

Излезноста на референдумот за приклучување на Народната Република Доњецк кон Русија по резултатите од дводневното гласање беше 55,05 отсто, изјави Владимир Висоцки, претседател на Централната изборна комисија на Доњецк.

Back to top button
Close