(Фото +Видео): Пожар избувна во стар објект во адвокатската улица во Скопје

Вечерва по 21 часот избувна пожар во стар објект во адвокатската улица во Скопје.

Во моментов, јавува МИА, на терен се четири противпожарни возила коишто го гаснат пожарот.

 

Back to top button
Close