(ФОТО) Принцот Вилијам се врати на социјалните мрежи првпат откако Кејт Мидлтон ја објави својата дијагноза

Откако Кејт Мидлтон на 22 март дека има рак, ниту таа, ниту принцот Вилијам не објавија ништо на својата инстаграм-страница. Затоа, особено внимание привлече првото стори објавено вчера од принцот Вилијам, по речиси 20 дена молк.

Идниот крал на Велика Британија ѝ оддаде почит на спортските достигнувања на Рејчел Дејли, откако таа го објави своето пензионирање. Принцот ја покаже својата благодарност за спортските достигнувања на Рејчел.

Принцот и принцезата од Велс во последниве недели се повлече од јавност бидејќи на принцезата Кејт ѝ треба време да се опорави. Таа моментално е на превентивна хемотерапија.

Принцот, кој не е виден јавно од објавата на неговата сопруга, не се очекува да се врати на јавните обврски додека неговите деца не се вратат на училиште по празниците

Back to top button
Close