ФОТО: Со слика од велосипедска патека во Германија, Мисајловски со ја критикува власта во С. Македонија

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за транспорт и врски Владо Мисајловски вчера на Фејсбук објави фотографија од велосипедска патека во германското гратче Кирхдорф со коментар „Ова е таа градежна офанзива и правиот пат на СДСМ!?“.

18 часа подоцна, објавата на Фејсбук има 1,4 илјади реакции и над 200 коментари и споделувања.

повеќе

Back to top button
Close