Галант: Хамас ја загуби контролата во Газа

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант денеска изјави дека „Хамас ја изгубил контролата во Газа.

Галант ова го изјави во видео емитувано на главните израелски телевизиски станици, пренесе Би-Би-Си.

– Терористите бегаат кон југ. Цивилите ги ограбуваат базите на Хамас. Тие повеќе немаат верба во владата, додал Галант.

Back to top button
Close