Инженер го поправал авионот, паднал од радарот и починал

Инженерот на „Ер Индија“ (56) загинал откако се лизнал и паднал од радарот на авионот додека го поправал, соопшти полицијата во понеделникот.

– Персоналот на Ер Индија го однел во болницата Меданта, а потоа во болницата Манипал каде што е прогласен за мртов – изјави полициски службеник и во тек е дополнителна истрага.

– Додека го сервисирал авионот на Т-3 на аеродромот, се лизнал и паднал на земја и се здобил со повреди на главата – рекол полицаецот.

Инцидентот се случил во понеделникот на полноќ.Тој беше надзорен сервисен инженер, дежурен ноќта меѓу 6 и 7 ноември

Back to top button
Close