Израел ја проверил пратката со лекови за заложниците, пратката влегла во Појасот Газа

 

Израелските власти прегледале пет камиони на преминот Керем Шалом кои превезувале лекови наменети за израелски и странски заложници и палестински цивили, јавува Тајмс оф Израел.

Според извештаите, пратката била проследена до египетскиот премин Рафа, од каде што влегла во Појасот Газа.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close