Лавров допатува во Анкара на разговори со Чавушоглу

epa08266624 Russian Foreign Minister Sergei Lavrov attends a joint press conference with his Finnish counterpart Haavisto after their talks, in the House of the Estates, in Helsinki, Finland, 03 March 2020. EPA-EFE/KIMMO BRANDT
Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров денеска пристигна во официјална посета на Турција. Лавров утре во Анкара ќе разговара со турскиот колега Мевлут Чаавушоглу.

Двајцата министри ќе разговараат за ситуацијата во Украина и Сирија, Либија и Нагорно Карабах, како и за ситуацијата на Балканот, Авганистан и Централна Азија.

Back to top button
Close