Лидерот на бугарската партија „Има таков народ“ најави повлекување на министрите од владата

Лидерот на бугарската политичка партија „Има таков народ“, Слави Трифонов денеска изјави за локални медуми дека ги повлекува министрите од таа партија кои се во владата.

– Ставам крај на оваа коалиција и агонија, изјави Трифонов

– Има две причини зошто оваа коалиција не функционира и зошто не ни е место во неа – Северна Македонија и тоа што нема повеќе пари во државата. зш/

Back to top button
Close