Малолетничка нападната со остар предмет

На 22.04.2024 година во 21.32 часот во СВР Куманово З.Ф. (36) од Куманово, пријавила дека додека се враќала од училиште нејзината малолетна ќерка со остар предмет била нападната од нејзин соученик.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Back to top button
Close