Малолетник со мопед удрил во 84-годишен скопјанец и тешко го повредил

МВР информира дека вчера во 15.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул. „Благоја Паровиќ“ и ул. „Никола Милошевски“ во Скопје, мопед со скопски регистарски ознаки, управуван од малолетник од Скопје, удрил во пешакот А.А.(84) од Скопје, информира МВР.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Back to top button
Close