ОЈО не гледа одговорност кај градоначалникот на Сарај за непостапувањето за дивоградбите на Матка

Обвинителството ја одби иницијативата на Антикорупциската комисија за гонење на градоначалникот на Општина Сарај, Блерим Беџети, затоа што и покрај законската обврска, тој не ги одбил барањата за легализација на дивоизградените платформи на Матка, пренесе а1он.мк

Одлуката донесена од обвинителот кој одбил да го гони Беџети, за претседателката на Антикорупциската комисија, Билјана Ивановска е со смешно образложение.

повеќе

Back to top button
Close