Од наредна седмица ќе се тестираат основците и средношколците во Македонија

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска информираше дека од наредната седмица ќе се спроведе тестирање во основните и средните училишта во Македонија.

Како што рече Филипче, ќе се бара согласност од родителите за тестирање на нивните деца и се надева дека нема да наиде отпор од семејствата. Оваа операција се очекува да биде завршена за десетина дена.

Back to top button
Close