Паднал договор Села – Ахмети, пет сигурни пратеници за Алијанса?

ТВ 21 објави дека Зијадин Села и Али Ахмети веќе се договриле за заеднички настап на парламентарните избори.

Договорот се однесува на листите за пратеници и т..н сигурни места кои ќе ги добие Алијанса за Албанците со влез во Европскиот фронт, а истиот ќе биде потпишан в сабота, јавува ТВ21.

Според сознанијата, Алијанса ќе добие пет „сигурни“ пратенички мандати во четири изборни единици

Back to top button
Close