Пекинг тестира милиони поради заразени со ковид во бар познат по евтин алкохол

Жариште на корона вирус избувна во бар во Пекинг, кој е познат по евтин алкохол и големи гужви, а милиони граѓани ќе мора да се тестираат, затоа што околу 200 заразени имало во барот.

Кина до пред извесно време беше под строги рестрикции поради корона вирусот, а ваквите ситуации дополнително ќе ја искомплицираат состојбата во оваа држава

Back to top button
Close