Подољак му одговори на Медведев за заканата: Мал човек со голема несигурност

Михаил Подољак, советникот на украинскиот претседател Володимир Зеленски, денеска експресно му одговори на Дмитриј Медведев, еден од најблиските соработници на рускиот претседател Владимир Путин, кој денеска напиша: „Прашање е дали Украина ќе постои за две години?

Подољак на Твитер го опиша  Медведев како „мал човек со огромни несигурности, што шири отров кон Украина“.

„Тоа му е единствениот начин да се докаже“, напиша Подољак и додаде: „Украина била, е и ќе ја биде. Прашањето е каде ќе биде Медведев за две години“, појасни советникот на украинскиот претседател.

Back to top button
Close