Прекин на сообраќајот на автопатот Прилеп – Битола порди сообраќајка

Од 15:48 часот затворен за сообраќај е автопатот Прилеп – Битола на излез од Прилеп према Битола кај ѓубриштето, поради сообраќајна незгода, информираа од АМСМ.

Сообраќајот се пренасочува по стариот пат.

Back to top button
Close