Путин на Водици влезе во ледени води

Рускиот претседател Владимир Путин утрово се капеше во ледена вода по повод празникот Богојавление Водици, изјави за новинарите портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, пренесува руската државна новинска агенција Тас.

На прашањето дали 71-годишниот претседател се капел за Богојавление, Песков одговорил: „Да, тоа го направи за да го одбележи Богојавление според традицијата“.

Минатата година Путин се избања во предградие на Москва

Back to top button
Close