Се преврте приколка од камион на патот Валандово-Демир Капија, сообраќајот во прекин

Приколка од камион се преврте утрово на патот Валандово – Демир Капија, кај местото викано Јаворица, пораади што сообраќајот е во прекин во двата правци, информираат од АМСМ.

Инцидентот се случил утрово во 07.20 часот.

Од 15.11.2023 година започна законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа обврска ќе трае до 15.03.2024 година.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close