Се запали автомобил кај Соборен храм

 

Вечерва во близина на Соборниот храм во Скопје се запалил автомобил од засега непознати причини.

Автомобилот бил забележан од минувачите, а може да се забележи возилото како е целосно во пламен.

Фотографиите може да се погледнат ТУКА.

Back to top button
Close