Шилегов објави дека е позитивен на вирусот корона

 

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов преку својот ФБ профил објави дека е позитивен на тестот за корона вирус.

Петре Шилегов
пред 10 мин.
Почитувани, би сакал да ве известам дека и покрај сите мерки кои што се превземаа од моја страна за моја лична и заштита на луѓето околу мене, сепак не успеав да се себезаштитам од Ковид 19.

Искрено се надевам дека вирусот го немам пренесено никому.

Денешното тестирање покажа позитивен резултат. Клиничката слика е добра, со благо покачена телесна температура и без потреба од хоспитализорање.

Ова е доказ дека вирусот не смее да се потцени и дека мора секој од нас да внимава.

Чувајте се и чувајте ги другите околу вас.

Back to top button
Close