Силен земјотрес регистриран во Перу

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во Арекипа, во јужниот дел на Перу.

Епицентарот на земјотресот бил во Тихи Океан, во регионот Арекипа, на длабочина од 25 километри.

По земјотресот не е издадено предупредување за појава на цунами.

Back to top button
Close