Скопје1: Фатен е Љупчо Палевски-Палчо, осомничен дека пукал во Панче и Вања

Љупчо Палевски-Палчо, кој се сомничи за киднапирање и реализација на убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски е фатен, пренесува „Скопје1“. Тој бил задржан на граница, по распишаната меѓународна потерница.

Засега се знае неговата траекторија на движење која е Скопје-Белград-Турција.

МВР закажа прес-конференција за во 22-30 часот.

 

Back to top button
Close