Соборен руски проектил падна врз село во Молдавија, нема жртви

Владата во Кишињев соопшти дека руски проектил соборен од украинската противвоздушна одбрана денеска паднал врз село во северна Молдавија.

Во инцидентот нема повредени.

Министерството за внатрешни работи на таа држава соопшти дека проектилот паднал врз селото Наславчеа блиску до границата со Украина, при што биле искршени прозорци во неколку домови, но „нема жртви“.

Back to top button
Close