Сончево и топло со температура до 32 степени, попладне дожд

 Времето ќе биде сончево и релативно топло, попладне ќе има локална нестабилност со појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. УВ индексот ќе биде 8, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од 8 до 18 степени, а дневната од 18 до 32 степени.

Во Скопје и околината сончево и топло, а попладне ќе има дожд и грмежи. Утринската температура ќе достигне до 15 степени, а дневната до 29 степени.

Back to top button
Close