Тешко повреден мотоциклист откако паднал на коловозот во Битола

Реакција на Синдикатот на полицијата за прераспределувањето на полициските службеници - МИА

Во СВР Битола вчера било пријавено дека на улицата „Булевар Први Мај“ во Битола, Г.К.(19) управувајќи мотоцикл „јијинг“ со битолски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот, при што се здобил со тешки телесни повреди.

Како што соопштија од МВР, повредите биле констатирани во Клиничка болница Битола.

Увид на местото извршила екипа од СВР Битола.

Back to top button
Close