Тодоров ја продолжи соработката со Крајова

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Александар Тодоров, потпиша нов договор со романска Крајова.

Договорот ќе биде за плус уште една година, откако во романскиот тим работи и во изминативе 2 години.

Тодоров во минатото беше тренер на МЗТ Скопје, а ги одеше и Чукурова, Рилски Спортист, Балкан Ботевград, Пеќ и Динамо Букурешт.

На клупата на репрезентацијата Тодоров дебитираше во февруари оваа година.

Back to top button
Close