Украина: Гранатирани пет железнички станици

 Пет железнички станици во западниот и централниот дел на Украина беа цел на руски напади, соопшти украинската железничка компанија.

Директорот на компанијата Олександар Камишин изјави дека нападите се случиле во рок од еден час и дека се проверуваат деталите.

Back to top button
Close