ВИДЕО: 17 годишник прв до светиот крст во водите на Вардар во Скопје

Откако беа осветени водите на река Вардар. Беше положен светиот крст, а најбрз и најсреќен беше 17 годишното момче од Скопје.

Околу 160 учесници имаше на светиот чин во Скопје.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close