(Видео) Филипче за сите детали околу британскиот сој на коронавирусот

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот ФБ профил објаснува за новиот британски сој на коронавирусот.

-За сите детали околу британскиот сој на коронавирусот кој за прв пат го детектиравме денес говорам во гостувањето на Канал 5. Нема место за паника, но да останеме максимално одговорни и претпазливи. Да ги почитуваме мерките за заштита без исклучок., вели Филипче

Back to top button
Close