ВИДЕО: Инцидент на дочекот – Марија Шерифовиќ го прекина концертот: „Сега вие најдете го и е*ете му матер!

Новогодишниот настап на Марија Шерифовиќ во Зеница заврши со инцидент. Имено, популарната пејачка која неодамна доби син го прекина својот настап бидејќи публиката фрлаше петарди по неа на сцената. Пејачката го заврши концертот 15 минути порано бидејќи на сцената беа фрлени петарди од публиката.

За време на настапот, јавуваат медиумите, таа неколку пати ја предупредила групата во публиката да не фрлаат петарди. Потоа, Марија им се обрати на сите.

Драги, добри луѓе, поради кретени, ќе ставиме крај на оваа ситуација 15 минути порано. Сигурна сум дека некој кој е блиску до таа личност знае која е, па најдете ја и е*ете и матер подоцна, добро? – рече пејачката и сепак им се заблагодари на присутните.

– Тоа сега е помалку важно. Беше чест и задоволство да пеам за васчас и 45 минути. Оваа ситуација не ми се случила долго време. Ќе се преправам дека не се случило. Сигурна сум дека и вие не сте многу горди на тоа, но да го оставиме на страна – заклучи Шерифовиќ, пренесува Дневни аваз.

 

Back to top button
Close