(Видео) Израелската армија откри тунел на Хамас под детско креветче

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзини припадници пронашле влез во тунел на Хамас под детско креветче во куќа во Џабалија, на северот на Газа.

На видеото објавено од ИДФ се гледа како командант на чета ја посетува куќата и местото каде војниците го нашле влезот во тунелот, објави „Тајмс оф Израел“.

Инженерите подоцна го уништија тунелот, се вели во соопштението.

Back to top button
Close