Видео: Километарска колона на влез во Скопје кај Автокоманда – причина е падната метална ограда од надвозник

Ограда од мост падна кај Автокоманда, колони возила останаа заглавени.

Граѓаните апелираат да не се користи влезот во Скопје преку Автокоманда бидејќи патот е целосно блoкиран, а градските служби во моментот се на терен.

Истовремено блокирани се надвозници кај Бутел и паднати се дрвја на повеќе места.

Поплавени се улици во Ченто, кај Пластичарска.

Невреме проследено со силен дожд, град и електрични празнења попладнево ги зафати Скопје

Back to top button
Close