ВИДЕО: Мост се урна како кула од карти, возила паѓаат во река: Драма во Балтимор, спасувачите на лице место

Во американскиот град Балтимор се урна голем мост откако во него удри товарен брод.

На снимката се гледа како голем дел од мостот Френсис Скот Ки, долг 2,6 километри, паѓа во водата по несреќата.

Градската полиција соопшти дека работниците „најверојатно“ завршиле во водата.

На видеото се гледаат возила како паѓаат од мостот, а инцидентот се случил околу 01:30 часот по локално време.

Градоначалникот на Балтимор рече дека персоналот за итна помош е на местото на настанот и дека спасувачките напори се во тек.

Back to top button
Close