ВИДЕО: Нова снимка од апсењето на момчето-убиец од Врачар. Ова е моментот кога полицајците му ставаат лисици на рацете!

На социјалната мрежа ТикТок се појави ново видео за кое се тврди дека е апсење на момчето убиец (13) од Врачар во училишниот двор во основното училиште Владислав Рибникар.

Како што може да се види на видеото, момчето осомничено за масакрот стои во место додека двајца полицајци му ставиле качулка на главата.

Во еден дел од видеото можете да видите како му ставаат лисици на рацете, а момчето не дава отпор.

Да потсетиме, на 3ти Мај коста. К. од сефот извади два пиштоли на татко му на кои му ја знаеше шифрата и направи четири „молотови коктели“, а потоа тргна на кон учожиштето.

На влезот во училиштето убил чувар и уште три девојчиња кои случајно се нашле таму без да каже збор. Потоа ја смени рамката за муниција во пиштолот во ходникот и влегол во училницата на долниот кат, каде што неговиот клас имал час по историја.

Таму прво ја ранил наставничката во раката и стомакот, а потоа се завртел и пукал во децата. Убил шест деца, а ранил уште пет.

По масакрот излегол од училницата и самиот повикал полиција велејќи дека ги убил децата.

видеото можете да го погледнете ТУКА

Back to top button
Close