(ВИДЕО) Први снимки од нападот на Израел врз Иран

На социјалните мрежи се појавија видеа од наводни израелски напади врз Иран.

 

На нив се гледа како небото свети, веројатно од дејството на иранската противвоздушна одбрана.

Би-Би-Си Персија објави дека му биле испратени неколку видеа снимени во текот на ноќта од жителите на централната иранска провинција Исфахан, каде иранските државни медиуми јавуваат дека се слушнале експлозии.Израел рано утринава го нападна Иран и истрела проектили кон оваа земја, јавуваат светските медиуми.

Иранските медиуми јавуваат дека летовите над неколку градови се откажани, пренесува АП. Нападнати се цели во близина на градот Исфахан, каде што нљводно се наоѓаат иранските нуклеарни постројки

Back to top button
Close