(ВИДЕО) Љупчо Палевски – Палчо негира дека ги убил Вања и Панче

Љупчо Палевски Палчо попладнево беше однесен пред судија на претходна постапка во скопскиот Кривичен суд. По бегството во Турција за првпат е пред судија во рамки на истрагата за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски.

Двајца полицајци го спроведуваа, а главата му беше поставена во наведната состојба.

На прашање на новнарите дали ги извршил убиствата, тој негираше и рече дека има докази за тоа.

Видео: тв Телма.

Back to top button
Close