Видео: Заев- Средбата беше конструктивна,заклучоците ќе ги соопшти прес службата

Речоси 4 часа траеше денешната втора средба на премиерот Зоран Заев и лидерот на Алијанса Африм Гаши околу понудата од премиерот алијансата да влезе во владата и со нејзините 4 пратеници да го зајакне парламентарното мнозинство. по денешната средба Заев кусо ги информираше новинарите дека имале конструктивна средба,имале заклучоци но за тоа сто договориле кажа дека прес службата на владата веднас со соопстение ке ја извести јавноста.

 

Back to top button
Close