Во Рим отворен првиот биткоин бар

– Првото биткоин кафуле во Европа, каде што гостите, покрај кафето, ќе можат да научат нешто повеќе за криптовалутите, се отвори во центарот на Рим.

Во овој угостителски објект ќе може да се добијат информации за криптовалутите коишто, според италијанските медиуми, на одредени места се дозволени и за плаќање.

Кафулето Коинбар е отворен во близина на Пјаца Барберини во италијанската престолнина.  си/ми/

Back to top button
Close