Во сообраќајна несреќа во Кина загинаа 27 луѓе

 Во денешната сообраќајна несреќа во југозападна Кина загинаа 27 луѓе, а 20 се повредени откако се преврти автобус.

Несреќата се случи во округот Санду, југоисточно од Гуијанд, главниот град на провинцијата Гуиџо.

Во автобусот имало 47 луѓе.

Back to top button
Close