Во Србија уапсен е маж (25) кој пукал со ракетен фрлач и демолирал мала зграда

П.Н.(25) денеска е уапсен бидејќи околу 14.10 часот од рачен ракетен фрлач испукал проектил во напуштена зграда во близина на железничката станица во Платичево, кај Рума.

Novi Sad 10.05.2023. Mesto ubistva u Novom Sadu. Muškarac ubio devojku, policija, mesto zločina, ubistvo, uviđaj Foto: Nenad Mihajlović/Nova.rs

Според неофицијални информации, овој млад човек вчера бил пуштен од невропсихијатриско лекување.

Како што пишувавме претходно, по експлозијата се урна помала зграда спроти станицата.

Back to top button
Close