ВО ЖИВО: Прес-конференција на Ковачевски и О’Брајaн

Прес-конференција на премиерот Димитар Ковачевски и помошникот државниот секретар за европски и евроазиски прашања на САД, Џејмс О’Брајaн  по состанокот на лидерите од Западен Балкан посветен на Планот за раст, што го усвои Европската комисија.

 

Back to top button
Close